Üksi reisimine on eriline kogemus, mida kõik inimesed peaksid vähemalt ühe korra elus läbi tegema. Tihti reisitakse aga kaaslastega, näiteks sõprade, kallima või perega. Tõsi, seegi on väga tore viis reisimiseks, aga üksi reisimine võib olla tõeliselt elu muutev kogemus. See lükkab su välja hallist argipäevast ja paneb igas mõttes sind proovile ning seda mõnikord lausa nii tugevalt, et sa pole kindel, kas saad asjadega hakkama. Lõpuks ikka saad, ära isegi muretse! Nüüd aga võtame läbi mõningad põhilised põhjused, mispärast tasub seljakott valmis pakkida, valuuta ära vahetada ja lihtsalt ühele imetoredale reisile minna!

P.S. Kui selgub, et sul jääb üksi reisimiseks natuke raha puudu – бързи кредити, siis kiirlaenud on selgelt üks kiiremaid ja lihtsamaid viise kähku lisaraha saamiseks. Kiirlaen aitab katta ka kiiresti reisil tekkivaid kulutusi. Arvesta alati enne kiirlaenu võtmist, et pead selle õigeaegselt tagasi maksma.

Tunned oma piire
Jah, oma piiride tundma õppimine on väga suur ja lausa üks põhilisi osasid, mis teeb üksi reisima mineku niivõrd erakordseks asjaks. Sa ei tea enne oma oskuste piire, kui sa pole end korralikult proovile pannud. Kujuta ette, et oled just ärganud oma hosteli toas ja avastad õudusega, et kõik sinu väärisesemed on öösel ära varastatud. Mida sa edasi teed? Mõned inimesed lähevad paanikasse ja see on täiesti arusaadav, aga kui esimesed ehmatused on möödas, siis tuleb lihtsalt tegutsema hakata. Sellised kogemused on väga tugevalt iseloomu arendavad ja enesekindlust juurde süstivad. Kui oled kõige kohutavamate asjadega hakkama saanud, siis ei tundu elus enam mitte miski nii hull, et seda poleks võimalik ületada. Sa võid avastada, et sinu piirideks polegi mitte midagi! Kui hakkad ükshaaval oma elu kokku lappima ja tagasiteed planeerima pärast ränka vargust, mis reisil on toimunud, siis saad arendada kõikvõimalikke erinevaid oskuseid, mida läheb edaspidigi elus rohkelt vaja.

Saad uusi sõpru
Individuaalselt reisimine on hea viis, kuidas endale uusi sõpru leida. Sagedasti reisivad inimesed väidavad, et tee peal on väga kerge uute kaaslaste otsa sattuda. Nimelt tuleb reisil olles ette igasuguseid sekeldusi ja teadupärast keerulised olukorrad liidavad ju võõraid inimesi. Niiviisi on võimalik kerge vaevaga leida täiesti uusi seltsilisi, kellega koos põnevaid seiklusi läbi teha. Kõige lihtsam on üksi reisides leida uusi kamraade hostelitest. See tuleb sellest, et hostelid on lihtsalt sedaviisi üles ehitatud, et uute inimeste kohtamine pole keeruline. Hostelis on palju ühiseid ruume, näiteks elutoa stiilis koht või kööginurk, kus saab vabalt võõraste inimestega suhelda ja uusi tutvusi sõlmida.

Sattud meeletutesse seiklustesse
Kambavaim hoiab sageli inimesi pöörasematest seiklustest eemale. Alati leidub grupis üks mõistlik inimene, kes ütleb: “Kuulge, see nüüd küll hea mõte ei ole, jätame selle plaani ära!” Torina saatel nõustuvad kõik temaga ja üks väga suur seiklus võibki olla ära jäänud. Samal ajal on üksi reisimine täiesti vastupidise toimega. Mitte keegi ei hoia sind tagasi ja sa saad olla 100% sina ise. Kui soovid minna “selle mäe otsa” või avastada “saare meeletut ööelu”. Mitte keegi ei saa hakata kurjustama, kui jõuad klubist kell 5 hommikul koju, kuna kohtasid tee peal “nunnut” vastassoo esindajat. Tõesti, seiklustesse sukeldumise poolest on üksida reisimine kõige parem.

Võimaldad kergemat finantsarvestust
Üks eelarve on alati lihtsam, kui arvestada viie erineva inimese tšekke, kulusid ja väljaminekuid потребителски кредит. Muidugi miinuspooleks on see, et korrektse arvutamise eest vastutatud sina ainuisikuliselt. Mõnikord võib see raske olla, kuna reisimise ajal kogunevad jooksvad kulutused mäeks, millest pole mingil hetkel võimalik enam üle ronida. Seepärast soovitamegi panna iga kord kõik kulutused kirja ja hoida sellest kramplikult kinni. Tee iga päeva lõpus korralik ülevaade sellest, millised kuluartiklid olid päeval kõige suuremad ning tee endale eesmärk, et homme kõvasti vähem kulutada. Kindlasti toimub gruppides rohkem kulutamist, sest suuremas kambas tahetakse ikka rohkem kulutada ja mõne säästliku inimese mõistlik hääl ei pruugi üldsegi kuuldavale jääda.

itur