Lennujaamas passimine on kohutav asi, sest sul hakkab kähku igav ja tegelikult pole ju seal jaamas mitte midagi kasulikku teha. Võid küll poodidesse minna, aga see on ju nii kallis! Siit moraal: ära jõua lennujaama neli tundi enne lennu algust kohale! Aga kui jõuad hiljem pärale, siis kuidas läbi lennujaama võimalikult kiiresti liikuda, et oma lennule jõuda? Loe järgnevad nipid läbi, et targemana lennujaama ustest sisse jalutada.

Proovi mitte sõeluda erinevate järjekordade vahel, kuna see ei kiirenda sugugi sinu edasi jõudmist. Järjekorda, olgu see siis turvakontrollis või lennule registreerimise kassas, tasub vahetada ainult siis, kui avaneb täiesti uus järjekord ja sa juhtud olema esimeste inimeste seas. Igal teisel juhul võid peatselt oma ehmatuseks avastada, et hoopiski järjekord, kus sa enne seisid, on hakanud kiiremini liikuma. Siis võid end kiruma hakata ja isegi vanasse järjekorda tagasi liikuda, ent selleks hetkeks oled sa juba tahapoole sattunud. Seega, kindlasti pole mõistlik viis lennujaamas järjekordi vahetada, sest kunagi ei ole teada, milline hakkab äkitselt kiiremini või aeglasemalt liikuma.

Kui lendad odavlennufirmadega, siis vii end kurssi kõikvõimalike erinevate reeglitega, mida nad on kehtestanud lisaraha kogumiseks. Kursis olemine säästab lennujaamas kuluvat aega, kuna kui sulle tuleb ootamatuid üllatusi, siis see võib tähendada täiendavat pagasi kaalumist, lisatasude maksmist, järjekorra lõppu saatmist jne. Selliseid asju tasub Euroopas lennates jälgida Ryanairi, Wizz Airi, easyJeti, Vuelingi ja teiste odavlennukompaniide teenuste kasutamise puhul.

Proovi mõne lennufirma boonusprogrammi, kui sa oled eriti sage lendaja. Vahel tuleb boonusena kaasa kiirem läbi lennujaama liikumine ja prioriteetne pagasi kätte saamine pagasilindi juures pärast lennu maandumist. Tihti tuleb boonuste saamiseks enne tükk aega lennata ja palju miile või punkte koguda. Kindlasti ei sobi see neile, kes lendavad aastas ainult paar korda. Kui aga lendad juba üle kümne korra, siis võib julgelt mõelda erinevate kliendiprogrammide kasutamise peale.

Kasuta lennujaama mobiilseid äppe, sest nende kaudu saad infot optimaalse teekonna, lennule registreerimise kassade ja muude vajalike asjade kohta. Need aplikatsioonid aitavad sul orienteeruda peadpööritavas lennujaama rägastikus, kus nii mõnedki esimest korda lendavad inimesed armutult ära eksivad.

Kui küsimuse alla tuleb pagasi pakkimine, siis tee kindlaks, et vedelike kott oleks kõige peal. Kui sa pakid vedelike koti kõige alla, siis pead hakkama lennujaamas seda meeletult kaua otsima ja niiviisi raiskad iseenda ning teiste väärtuslikku aega. Samuti tee kindlaks, et sul poleks pagasis asju, mida tegelikult ei tohi lennukisse kaasa võtta. Kui sul neid siiski peaks olema, siis võid arvestada sellega, et turvajärjekordades hakkab kõvasti kauem aega võtma, kui tegelikult peaks ja inimesed su selja taga võivad hakata parajalt närviliseks muutuma. Säästa ennast ja teisi, paki oma asjad korralikult ära!

itur