Oled valmis varbad ookeanivette kastma? Õhtul kohalikku toitu nautima? Kaua magama? Otse loomulikult on reisimine ja välismaal puhkamine elus üks parimaid ning lõõgastavamaid asju. Sellegipoolest on oluline mõista, et see on ainult osa “sellest heast asjast”. Tüütum pool reisimisest on pakkimine ja üldiselt ei tunne keegi mitte kedagi, kellele meeldiks kohutavalt pakkimisega tegeleda. See on ju tõeliselt väsitav tegevus. Sellepärast tegimegi selles blogipostituses väikese ülevaate asjadest, mida tasuks reisimiseks jaoks pakkimisel meeles pidada, et mitte ehmatada hotellitoas, hüüatades: “Kus mu kaamera on?”

Võta kaasa põhilised asjad!
Leidub mingeid asju, milleta pole lihtsalt võimalik reisile minna. Suure osa inimeste jaoks on üks selliseid asju fotokaamera, teiste jaoks jällegi päikeseprillid, kui tegu on vähegi päikeselisema sihtkohaga. Proovi mitte unustada pakkimisel enda jaoks kõige tähtsamaid esemeid, sest need võivad olla sinu jaoks nii asendamatud, et otsustad need kalli raha eest koha pealt ikkagi osta. Päikeseprille võib soodsamalt saada, aga kas tõesti tahaksid maksta uue kaamera eest!?

Dokumendid on vajalikud!
Reisidokumentide olemasolu otsustab sõna otseses mõttes sinu reisi saatuse. Kui unustad dokumendid koju, siis ei pääse sa lennukile või bussi-rongireisi puhul ei lasta sind üle riigipiiri. Alati tee oma dokumentidest ka koopiad, kuna see garanteerib selle, et kui millegipärast jääd oma algupärastest reisidokumentidest ilma, siis on sul vähemalt olemas varuvariant.

Hangi endale pesukott!
Pesukott ei pruugi olla mingi eraldi poest ostetud kott, vaid piisab tavalisest kilekotist, kuhu sisse hakkad panema ära kantud riideesemeid. See eraldab mustaks läinud ja ebameeldivalt lõhnama hakanud riided puhastest asjadest sinu reisi- või seljakotis. Pealegi, kui peaksid tahtma kasutada hotelli teenust, mille abil saab enda riided tasuta pessu anda (mõnes kohas pakutakse seda tasuta lisateenusena), siis on juba mugav teenindajatele olemasolevas kotis kogu vajaliku pesu jaoks ära anda.

Esmaabi on esmatähtis!
Sul pole rannaäärse puhkuse jaoks palju asju vaja, aga kindlasti on asendamatuks lisandiks valuvaigistid, plaastrid, antibakteriaalsed kätepesuvahendid ja melatoniin (magamiseks, kui on lärmakas koht). Korralik esmaabipakk annab reisile nii palju juurde, sest sa ei pea hakkama muretsema selle üle, kas apteek on veel lahti või kas haiglast on võimalik suletud apteegi korral tasuta ravimeid saada.

Pastakas ja paber kotti!
Nii paljud inimesed unustavad oma reisile kaasa võtta pastaka ja paberi. Jah, praegu on küll käes nutiajastu, aga sellegipoolest on mõistlik kaasa võtta “analoogtoode”. Põhjus on väga lihtne: mõnikord võib mõnel ootamatul hetkel sulg jooksma hakata ja siis pole mitte midagi paremat ühest väikesest päevikukomplektist, mille abil saab oma tekkinud mõtted pikemaks ajaks hoiule talletada.

Jäta pakkimisel piisavalt ruumi!
Üks kõige tüüpilisemaid vigu, mis pakkimisel tehakse, on koti äärest-ääreni täis pakkimine sellisel moel, et suveniiridele ja kingitustele ei jää mitte millimeetritki ruumi. Kas tõesti kavatsed tulla tühjade kätega koju tagasi? Ilmselt mitte! Seepärast väldi stressirikkaid olukordi juba eelnevalt ja proovi jätta reisikohvrisse piisavalt tühja ruumi. Oled selle eest kindlasti endale hiljem tänulik.

itur